godni

       Niemal siedemdziesiąt zgłoszeń trafiło do organizatorów czternastej edycji Konkursu Godni Naśladowania – Rady Organizacji Pozarządowych Województwa Warmińsko-Mazurskiego. Rada reprezentuje ponad tysiąc organizacji z województwa, a konkurs jest jednym z jej sztandarowych działań. Uroczysta Gala Konkursu miała miejsce 14 czerwca o godz.12.00 w prestiżowych salach Muzeum Warmii i Mazur w Olsztynie.
       Jak co roku patronat nad Konkursem objął Marszałek Województwa Gustaw Marek Brzezin. Samorząd wojewódzkibył głównym fundatorem nagród i głównym współorganizatorem Gali. Kolejnym patronem był t wojewoda Artur Chojecki oraz szereg organizacji, które są „opiekunami” poszczególnych kategorii konkursu. Tegoroczną Galę uświetnił występ Chóru I Liceum Ogólnokształcącego w Ostródzie.
      Organizatorom konkursu zależy na postawieniu w świetle jupiterów Gali tych osób, organizacji i samorządów, które w sposób szczególny, z pasją i zaangażowaniem budują społeczeństwo obywatelskie w naszym województwie.
      Podczas Gali przyznane zostały nagrody w dziewięciu kategoriach - Organizacja Godna Naśladowania (24 zgłoszenia), Animator Społeczny Godny Naśladowania (14 zgłoszeń), Inicjatywna Międzynarodowa Godna Naśladowania (8 zgłoszeń), Pozarządowiec Godny Naśladowania (6 zgłoszeń), Inicjatywa na rzecz Osób Starszych Godna Naśladowania (4 zgłoszenia), Produkt Ekonomii Społecznej Godny Naśladowania (4 zgłoszenia), Grupa Młodzieżowa Godna Naśladowania (3 zgłoszenia), Samorząd Godny Naśladowania (2 zgłoszenia), Podmiot Dialogu Godny Naśladowania (2 zgłoszenia). Laureaci otrzymali statuetki, grawertony, dyplomy oraz nagrody rzeczowe i finansowe.
    Wśród nagrodzonych i wyróżnionych nie zabrakło naszych, dąbrówieńskich organizacji. Ich społeczna praca została dostrzeżona i doceniona na szczeblu wojewódzkim. Laureatem w kategorii Produkt Ekonomii Społecznej została Spółdzielnia Socjalna „Zwiastun” z siedzibą w Dąbrównie, natomiast wyróżnienie w kategorii Organizacja Pozarządowa otrzymało Stowarzyszenie Przyjaciół Szkoły Podstawowej w Dąbrównie „Nasze Dzieci”. Bardzo się z tego cieszymy!

godni dyplom